• promocja!

POLYSECT 005 SL ochojnik, mszyca 100 ML

Rejestracja amatorska. Substancja aktywna acetamipryd. Preparat długodziałający, w roślinie działa systemicznie. Zwalcza ochojnika, mszyce, tarcznika, misecznika, wełnowca. Zastosowanie: róże, modrzew

Dostępność: Dostępny
Do darmowej dostawy brakuje Ci: 200 zł
Dziś tylko: 19,49 zł 25,99 zł 19.49
ilość szt.

Opis produktu

Jest wiele trudnych owadów w ogrodzie których nie można zwalczyć opryskiem za pomocą preparatów kontaktowych typu Decis czy Karate.
Owady typu misieczniki lub tarcznik, mają bardzo twarde chitynowe skorupy, które stanowią solidną bariere obronną dla tych owadów.

Istnieją  dwa sposoby na zwalczenie tych insektów:
1) Fizyczny - odcięcie im dopływu powietrza, który spowoduje uduszenie się owada
2) Zastosowanie preparatów systemowych które krążą w roślinie wraz z jej sokami. Insekty żerując na roślinie wraz z pobranymi sokami pobierają też środek owadobójczy.

Sposób pierwszy niestety nie sprawdzi się w przypadku np galasów. Preparatem olejowym w pełni rozwiniętego galasa się nie zlikwiduje, jedynie jego wcześniejsze fazy rozwoju.
Tutaj jedyną szansą jest zastosowanie preparatu systemicznego. Larwa zamknięta w "skorupie" i odporna na działania z zewnątrz może sobie spokojnie wypijać soki rośliny nieświadoma że w raz z nimi pobiera środek ochrony roślin.


Polysect Długo Działający 100ml, jest środkiem działającym systemicznie - czyli wnika wgłąb rośliny i krąży wraz z jej sokami, zabezpieczając tym samym roślinę od wewnątrz. Dzięki tej właściwości, jest odporny na wszelkie warunki pogodowe - deszcz go nie zmyje. Jest to środek długo działający - działa do 3 tygodni. Dodatkowo zapewnia działanie prewencyjne - działając przez ok 3 tygodnie, nie tylko walczy z owadami, które zaczęły niszczyć roślinę roślinę, ale również chroni je przed atakiem nowych. Dzięki swojemu działaniu oszczędza też nasz czas, nie musimy stale opryskiwać i doglądać roślin. Zalecany zwłaszcza do stosowania w ogrodzie w formie oprysku.

 

Dawkowanie: 10ml na 1 litr wody

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informację zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Nabycie środków ochrony roślin mogą dokonywać jedynie osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin, określone w art.28 (DZ.U.2018, poz. 1310) ustawy o środkach ochrony roślin.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl